Do ślubu: biżuteria złota czy srebrna?

Trafnie dobrana biżuteria będzie ozdobą każdej kreacji ślubnej. Wybór jest ogromny i tak naprawdę wiele zależy nie tylko od fasonu sukni, jej dekoltu bądź materiału, z którego jest wykonana. Ważne są również preferencje panny młodej odnośnie materiałów, z których biżuterię się wykonuje – przede wszystkim jest to złoto i srebro. Mniej popularne w temacie ślubnym są dodatki z materiałów sztucznych. Pozostaje też kwestia tego, po które elementy biżuterii sięgniemy. Na szyję można założyć np. sam łańcuszek, z zawieszką, korale bądź kolię. W niektórych przypadkach w ogóle rezygnuje się z ozdabiania dekoltu.

Kolczyki mogą być duże, strojne i bardzo widoczne lub niewielkie, tylko symboliczne. Niektóre panny młode zakładają również bransoletki oraz pierścionki. Inne wolą pozostać tylko przy pierścionku zaręczynowym i obrączce ślubnej. Zostają jeszcze wszelkie ozdoby na włosach. Niezależnie od tego, na co zdecyduje się panna młoda musi zazwyczaj zadecydować, czy dobrać biżuterię złotą, czy srebrną. Pochylimy się nad tym tematem i rozważymy, która kiedy będzie najbardziej odpowiednia.

Biżuteria srebrna

Jest najbardziej popularna wśród panien młodych. Z pewnością dlatego, że idealnie zgrywa się z bielą większości sukien ślubnych. Jest elegancka, stosowna do okazji i pasuje do wielu modowych stylów. Srebro jest lekkie i bardzo dobrze wypada w roli tła. Jeżeli suknia jest bardzo strojna, srebrna biżuteria będzie dla niej tylko tłem, nie narzucając się zanadto. Jeśli z kolei suknia jest prosta i dobierzemy do niej srebrną biżuterię, która jest bardzo obfita, znakomicie podkreśli ona urok sukienki, jednocześnie nie dając wrażenia przesady. Srebro znakomicie prezentuje się w połączeniu z kamieniem, również w kolorze. Najbardziej popularne wśród panien młodych są delikatne naszyjniki ze srebra oraz wiszące kolczyki. To elementy, które nienachalnie podkreślają urodę i dekolt, dodając każdej noszącej je kobiecie uroku.

Biżuteria złota

Nie jest tak neutralna jak srebrna. Sięgając po złoto musimy wykazać się dużo większym wyczuciem. Przede wszystkim, złoto nie jest idealnym dodatkiem do białej sukni. Dlatego biżuterię z tego szlachetnego kruszcu dobieramy do sukni w kolorze ecru bądź kremowym. W ekstrawaganckim wydaniu, złoto pięknie współgra z czerwienią – zdarzają się panny młode, które sięgają po ten kolor. Złoto na ślubie powinno być delikatnym akcentem, jeżeli nie chcemy otrzeć się o tandetę albo kicz. Prosty łańcuszek albo bransoletka może wystarczyć do tego, by kreacja nabrała wyjątkowego blasku. Tak jak srebro pasuje do każdego typu urody, tak złoto niekoniecznie. Najlepiej prezentują się w złotej biżuterii osoby o ciepłym odcieniu cery bądź oliwkowym. To również dobra propozycja dla brunetek oraz rudych kobiet.

Srebro czy złoto

Od czego zacząć – od wyboru sukni, czy biżuterii? Zdecydowanie to suknia powinna być pierwsza. Dużo łatwiej będzie dobrać do niej ozdoby, niż na odwrót. Jeżeli jednak panna młoda jest zdeterminowana, by założyć konkretną biżuterię, musi konsekwentnie trzymać się swojej decyzji i dbać o to, by nie tylko poszczególne elementy stroju prezentowały się dobrze, ale i połączone w całość.